Proponowane trasy

Gdańsk - Sopot - Gdynia
Kontakt

Gdańskie HITY

Wycieczka obejmuje spacer po najpiękniejszych zakątkach starego Gdańska takich jak:
Droga Królewska: Zespół Przedbramia z Katownią i Wieżą Więzienną, Złota Brama, Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa;
Długie Pobrzeże: Żuraw; ul. Mariacka, kościół Mariacki, Wielka Zbrojownia.

W czasie tego spaceru możemy wejść do kościoła Mariackiego, a nawet wdrapać się na wieżę, by podziwiać panoramę miasta. Istnieje również możliwość zwiedzenia w trakcie tej wycieczki wnętrza Dworu Artusa, Domu Uphagena, Ratusza Głównego Miasta lub Muzeum Bursztynu.

Czas: 2-3 godziny

Szlakiem Solidarności

Wycieczka obejmuje zwiedzanie wystawy w Europejskim Centrum Solidarności. Zobaczymy również Plac Solidarności i tereny dawnej stoczni gdańskiej z zachowaną historyczną Salą BHP, w której podpisano słynne Porozumienia Sierpniowe 31 sierpnia 1980 roku. Poszerzeniem oferty jest możliwość zwiedzenia pobliskiego Kościoła Świętej Brygidy – świątyni z ważną historią, ale i pięknym bursztynowym ołtarzem.

Czas: 2-3 godziny

Westerplatte

Wycieczka obejmuje spacer po historycznym ternie Westerplatte, gdzie rozpoczęła się II Wojna Światowa. Na trasie zobaczymy zachowaną Wartownię (możliwość zwiedzania wewnątrz), Groby Obrońców, ruiny koszar, Pomnik Obrońców Wybrzeża. Dodatkową atrakcją jest dotarcie na Westerplatte statkiem. Rejs z centrum Gdańska trwa około 45 minut.

Czas: 2 godziny

Oliwa

Wycieczka obejmuje zwiedzanie Oliwskiej Katedry, która swoje istnienie zawdzięcza zakonowi cystersów. Dodatkową atrakcją może być udział w pokazowym koncercie organowym (trwa około 20 minut). Wybierzemy się także na spacer po parku, gdzie podziwiać będziemy m.in. Pałac Opatów. Wiosną zachwycają kwitnące magnolie, a latem można się skryć w cieniu starych drzew, czy odpocząć przy szumiącym Potoku Oliwskim. Oliwa to oaza spokoju w samym centrum Trójmiasta.

Czas: 2 godziny

Gdańsk mniej znany

Wycieczka poprowadzi nas do Kościoła św. Brygidy, gdzie zobaczymy jedyny w Polsce bursztynowy ołtarz. Spacer poprowadzi nas obok zabytków Starego Miasta takich jak kościół św. Katarzyny, Wielki Młyn, pomnik Jana Heweliusza, czy Ratusz Staromiejski. Dodatkowo możemy również odwiedzić Plac Obrońców Poczty Polskiej, gdzie usłyszymy o początku II Wojny Światowej.

Czas: 2-3 godziny

Muzeum II Wojny Światowej

Wycieczka obejmuje zwiedzanie wystawy stałej Muzeum II Wojny Światowej. To nowoczesna ekspozycja, która przybliża losy Polaków i innych narodów w czasie okrutnych lat wojennych. Wystawa przeznaczona jest dla osób powyżej 12 roku życia.

Czas: 2-3 godziny

Gdańsk dla dzieci

Wycieczka dla rodzin z dziećmi, grup przedszkolnych i pierwszych klas szkół podstawowych. Dostosowana do wieku młodego turysty. Prowadzi po najpiękniejszych uliczkach gdańska, takich jak Droga Królewska, czy Długie Pobrzeże. Dzieci usłyszą wiele legend i ciekawostek. Dzięki zagadkom, nagrodom i gadżetom na pewno nie będą się nudzić!

Czas: 2 godziny

3 w 1 Trójmiasto w jeden dzień

Propozycja dla tych, który chcieliby zobaczyć nie tylko Gdańsk, ale całe Trójmiasto. Jest to możliwe! Spacer po molo w Sopocie, koncert organowy w Oliwie, wjazd na punkt widokowy w Gdyni i oczywiście do tego gdańskie zabytki. Dzień pełen wrażeń pozwalający bliżej poznać uroki Trójmiasta.

Czas: 6 godzin

Kontakt

13 + 15 =